יום רביעי, 17 במאי 2017

מישלס, מה בל

למי אין בבית פיסת ענתיקה מהסבתא או מהדודה? משהו קטן או גדול לשובב את הנפש? לי למשל יש כמה פיסות היסטוריה בבית, אבל אחד התחביבים שלי הסודיים יותר הוא לאסוף ספלי תה\קפה בודדים ומיוחדים, כן כן, לא רק יין אני אוהבת אלא גם עניתקס וכאלה שאין לאף אחד.
כשהגעתי למישלס, קפה גלריה לעתיקות במרכז פנורמה בחיפה, הרגשתי בבית, המקום הלא גדול הזה שמכיל בתוכו שפע של אור מבחוץ ומבפנים ומנוהל ביד אוהבת בידי חנה שוחט המקסימה שאת האהבה לריהוט עתיק הביאה מבית הוריה ילידי צרפת וירשה מאביה את העין הבוחנת לפריטים משובחים, באמת יוצאי דופן.
חנה שהייתה גננת בעברה מביאה איתה פרץ אנרגיה ענק למקום ומרגישים זאת בכל פינה ופינה, זה לא מקום שרק מסתכלים על התצוגה ונאנחים, אלא מותר ואף רצוי לשבת בכיף, להנות מקפה טוב, כריך מעשה ידיה של חנה ולהשאיר את המולת החיים בחוץ.

המלאי מתחדש חדשות לבקרים וכך גם התפריטון של המקום, אפשר לשחרר עצמות, לעצום עיניים להחזיק כוס תה עם זרת מורמת ולחלום שאנחנו אצל הקיסרית איז'ני, או אצל המלכה ויקטוריה, להיבלע בתוך כורסא מלטפת ועמוקה ולהימלט אל חלומות של נשפים באולמות מוארים, גברים בחליפות ברוקד ונשים עם פיאות מופלאות.

מחירים המוצרים נעים בין עשרות בודדות לפריט ועד כמה אלפים, אבל תמיד יש הנחות ותמיד יש מה לבחור, אם זו מתנה לחותנת שבטוח תשמח למשהו שיזכיר לה את בית הוריה, או אם זו מתנה לנפש משהו מן העבר שירומם את הרוח, אפשר לסמוך על חנה שתעזור לכם למצוא את הפריט הנכון, תספר לכם את סיפורו ואולי תעזור לכם לבנות קונספט עיצובי כזה או אחר הבנוי סביב הפריטים במקום.

אז אם בא לכם לברוח אל העבר מן ההווה המלחיץ, קחו לכם פסק זמן ולכו למרכז פנורמה בחיפה, שם בקומה השלישית מחכים לכם חנה, קפה, פריטים יחודיים ואולי, לכו תדעו, גם איזה אביר או גבירה בלבן.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הבו לנו יין, יין

כרגיל בכל שנה ובדייקנות של שעון ישראלי, מתקיימת לה בסוף חודש ינואר תערוכת היין סומלייה, בעזרתו האדיבה של סטודיו בן עמי. כל שנה יש חדשים ...