יום שבת, 22 באוקטובר 2011

חזרה לשיגרה

חזרתי, אחרי החגים ואחרי שבוע באוסטריה וגרמניה, שם נלגמו ליטרים רבים של בירת חיטה לא מסוננת, מאזורים שונים בגרמניה.
חזרתי לשמוע שבציר 11 היה לא רע ולזנים מסוימים היה מוצלח, עם ישראל ביקר ביקבים ושתה יין, בכלל נראה שאנחנו בדרך הנכונה.
כל כך הרבה זנים התאקלמו פה, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות, ישנם זנים כמו המלבק, הויוניה, פטיט ורדו וקברנה פרנק ששימשו לתיקון יין או לנתינת צבע בבלנדים הפכו ליינות זניים מעולים, זנים מפורטוגל כמו הטוריגה נסיונל והטינטו קאו נקלטו גם הם ויש יקבים שהצליחו ויש שנכשלו (T2 למשל)
בקיצור הולך להיות פה שמח!.
בחודש הבא הרבה יקבים יבקבקו את בציר 09 ואולי חלק מ10, יהיה שווה לטעום.

על שולחני בשמחת תורה עלו שני בקבוקים מעולים, ברביעי בערב נפתח הקברנה 07 של יקב אלונה, 100% קברנה שהיה בחבית תקופה אבל לא קיבל את הבוסט של העץ לא באף ולא בפה, מזמן לא שתיתי קברנה כל כך מאוזן, מעודן מבציר 07 שלא נזקק לאיוורור ממושך, הגפנים באות מאזור מישור החוף הצפוני, גבעת נילי נמצאית מתחת לזיכרון, קרוב, רחוק מהים, אדמת הכרמל ו200 קוב מים לשנה הפיקו חוויה, מומלץ!!!!

למחרת פתחתי קברנה ריזרב 07 של יקב ג'סקלה, אופרה אחרת, היין יושן 18 חודש בחביות תוך שהוא עובר מחבית חדשה לישנה, כך שטעם וריח העץ נמצאים ברקע ולא מפריעים ליין לתת את שלו, מלא בטעמי פירות בשלים, עדיין לא מאוזן לגמרי ויכול היה להשאר עוד שנה בבקבוק אבל שווה, הענבים מגיעים מאזור הגליל העליון ליד מירון, אדמה סלעית עם מזג אויר שקר בלילה וחם ביום עם רוחות הפך את היין לקצת תוקפן בתחילה ואחרי חצי שעה הוא התרכך, כדאי לקנות!

שתהיה לנו שנה נהדרת בכל!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הבו לנו יין, יין

כרגיל בכל שנה ובדייקנות של שעון ישראלי, מתקיימת לה בסוף חודש ינואר תערוכת היין סומלייה, בעזרתו האדיבה של סטודיו בן עמי. כל שנה יש חדשים ...