יום שבת, 28 ביולי 2012

יינניות או לא להיות

בשבוע האחרון היה לי העונג ללגום שלושה יינות שנעשו על ידי נשים, יסלחו חברי הייננים אבל איך שהוא נראה לי שנשים שעושות יין מרגישות אימהות כלפיו, כולל הריון שלפעמים ארוך, דאגה להתפתחות התינוק, סליחה היין בחבית ובבקבוק ואיך יצא הילד, היין, האם יגדל להיות גדול או ישאר בינוני ואולי חס וחלילה לא יתפתח?
נכון שגם היינן הגבר דואג לא פחות, אבל היחס נראה לי יותר אימהי.
לא הרבה יינניות עובדות בארץ ועוד פחות בעלות יקב, זה יהיה מאד נחמד באם יהיו יותר נשים בתחום, כי יש הבדל, לטעמי ביין שנעשה בידי אישה ולבין היינן הגברי.

פרנץ אמרלד - יקב צ'לאג, תערובת נועזת של פרנץ' קולומבר ואמרלד ריזלינג (זוכרים?) מגפנים בנות 60 ממורדות הכרמל, תענוג של יין, קריספי וריחני, בעל ריח תפוחי קל, ודשא קצור ופה מלא ירקרקות טעימה, כשהוא קר כדבעי הוא בהחלט יכול ללוות ארוחות דגים או פלטות גבינות עם פרי לעת שקיעה.

שירז רזרב 05- יקב אבידן, שם בשמים יושבת צינה ומסתכלת איך לאט לאט מתחסל לי המלאי של האדום הנפלא הזה, 16 חודש בחביות עץ אלון צרפתי, היין היום נמצא בשיא השיאים ועדיין בועט, ריח שוקולד חזק, עם מלא פרי בשל, פה פירותי על סף ריבה, היין יהיה שתי גם בעוד שנה וזהו.....הוא מתחיל לאבד קצת גובה.

רוזה של יקב שושנה - 2010, תעורבת של ק"ס, מרלו, שירז וקברנה פרנק (בלידינג) מגפני ותיקות שישבו 10 חודשים בחבית הפיקו רוזה עוצמתי ביותר 14.7% אלכוהול, אחד המיוחדים ששתיתי, ריח של פרחי קיץ ודבש, פה מלא פירות יער קרירים שמעיפים את השותה לאיזה יער פיות קסום, לעת ערב לעת שקיעה עם גבינות טובות יעשו חסד ליין הנהדר הזה.שלושה יינות, שלוש תעוזות, שלוש אסכולות ושלוש נשים שלא מהססות ולא היססו לעשות את הבלתי יאמן ביין והיין? היין מכיר להן טובה ויוצא נהדר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יין בצעד תימני

את יקב A-G או יקב אפק בשמו הנוכחי הכרתי רק דרך הפייסבוק ובסומלייה האחרון יצא לי לטעום את יין הדגל שלו ונדלקתי, יין שבאמת יגרום לכם לצאת בצ...