יום שבת, 8 ביוני 2013

מישהו שכח לעשות יין?

היי לכולם, הרבה זמן לא כתבתי וזה לא בגלל שלא שתיתי יין, זה בגלל שאספתי קצת מידע לגבי התהפוכות בתחום היין הישראלי ויש בלי עין הרע הרבה.
בואו נתחיל במשהו פחות נעים: מישהו שכח לעשות פה יין ורואה מול העיניים שלו סימני דולר.......כן, כן, יקבים גדולים עושים פה יין שקשה לשתות אותו ודורשים עליו מחירים של לפחות שאטו מארגו, למה? אין תשובה.....
אח"כ יתקעו פה עם סחורה ויש כאלה כבר, יורידו מחירים ושלוש בשלושים, את היין אי אפשר לשתות ומה נותר? להתאבל על מותו בטרם עת של הענף? לדעתי כן וימים יגידו.
ייננים שדוחפים בי סולפט וחומצה טארטרית לחבית ולבקבוק, בואו תנו לנו לשתות חומצת לימון בשקל תשעים ואל תקראו לזה יין ובטח אל תגבו 100 שח ומעלה לבקבוק, רק כדי לכסות עלויות  מעבר ליקב חדש או פרסום, גרוני נכווה קשות מיין שכזה ואני בטוח לא מתכוננת לרכוש ולו בקבוק אחד מאותו היקב......
הגיע הזמן שיקבים שסובלים מבעיית פלצנות, יקחו קרבוסילן וירגיעו, אי אפשר להפגיז את השוק ביין רע במחיר גבוה!

לעניין נוסף - התחרויות בארץ, אל תצחיקו אותי, מתוך 300 היקבים בארץ שולחים 46 יקבים שיש להם כסף את היינות שלהם ואיזה סדרות זוכות? בינוניות מינוס ואל תגידו לי שבחו"ל קונים יין טוב בזול, יין זול זה יין זול ואין גאלות ואין קיצורי דרך, רוצים לעשות יין זול לשתיה בארץ? מצויין, יש פה את כל הדרוש לכך, רק תורידו את האף ותשקיעו את הלב.
הרבה מאד יקבים מפסיקים להשתתף בתחרויות בגלל פוליטיקה ובגלל מאכריות ואני מסכימה איתם, יש פה פאנל מצומצם של לקקנים ששופט בכל תחרות, באמת? החסרים פה אנשים שמבינים ביין לא פחות ואפילו יותר מהפאנל הקבוע? יש ויש, אבל הם חפים מפוליטיקה נבובה וממשחקי כבוד.

הרבה מאד אכזבה נחלתי בשבועיים האחרונים גם בטעם וגם בנפש, ענף היין לא יתרומם אם ימשיכו לתקוע לו מקלות בגלגלים כל מיני אינטרסנטים שמפוצצים את השוק ביין גרוע.

לכל הייננים שבא לגזור קופון עלי ועל חברי, מבחינתי אתם יוצאים אחר כבוד בהפסד גדול

זמן הזמן להחליט יש יין בישראל או מישהו שכח לעשות זאת והפך לפולטיקאי?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יין נטו, באמת הגיע הזמן

מה שמים לנו בתוך היין, רק אלוהי הייננים יודע, אנחנו רק קונים ושותים, אבל תחשבו כמה מחבריכם חוטפים כאב ראש בגלל שתיית יין, זה לא בגלל היין ...