יום שבת, 17 במאי 2014

כמה יין........

הם באו מכל קצוות הארץ, צעירים ומבוגרים, מהנדסים ואנשי אדמה ולכולם מכנה משותף אחד - היין, כולם למדו אצל ניר שחם מיקב שורק, אבל הטעמים היו שונים, היו יקבים שהיו ממש אבל ממש שווים והיו כאלה שהיה עדיף שיחזרו על דברי המורה, כי הבנת הנקרא לא הייתה ממש הצד החזק שלהם, יריד יקבי הבית של יקב שורק כינס וקיבץ חלק מבוגריו, קטנים וקצת גדולים.
היה טוב לטעום יינות מאזורי גידול שונים בארץ, בלנדים וזניים, לבנים קלילים לעומת אדומים כבדים, זנים ידועים לעומת כאלה שעושים קאמבק, חגיגה  של טעמים.

ומי היו הפיבורטיים שלי? די הרבה, לשימחתי -  הרשימה אינה לפי סדר עדיפות

1. יקב אופיר - בבית, באבן יהודה, גיל אופיר מכין יינות טעימים מענבי קריניאן וקברנה פרנק, מצידי שישכבו עוד שלוש שנים, כי הם יהיו פצצה.

2. מבצר עתלית -  החל מהלבן הנפלא  -  גוורצטרימנר 13 דרך קרניאן וכלה בפטיט סירה, כל היינות של היקב הזה מוצלחים ומאוזנים יפה עם פוטנציאל התישנות לא רק בכלל.

3. יקב ארגוב - אמיר ארגוב עושה יינות שאני מאד אוהבת ולא נדבק לזניים כזניים, הפטיט סירה והפטיט ורדו שלו נהדרים, הקברנה פרנק נותן אמירה אחרת ומחדד את הנושא שהטרואר של בקעת אלונה ואזור עמיקם ואביאל מוצאים ענבים מעולים.

4. יקב הרצברג -  המלבק שלהם מעולה, הבלנד קברנה, מרלו, מלבק מעניין, אם כי חסר לו מעט גוף

5. יקב שאטו שני -  היקב הכי "פלצני" מכיכר המדינה....סתםםםםם, אנשים טובים עם יין מצויין בעיקר בסגנון בורדולזי, הרוזה נחמד אבל טיפה שטוח, הגראפה פצצה והערק תמרים שיחוק, היין שהכי אהבתי הוא אלון, ינבים מארבע אזורי גידול שונים, לא מגלה לכם, לכו לקנות.

6. יקב נחום -  רוזה קליל ומרלו עדין מאד, עם המון פרי, מצויין לשתיה עכשיו

7. יקב דוכתא -  שירז 2012 וקב"ס 2010, מי שלא קונה מפסיד, לקנות ולשכוח לשנתיים, יינות מאד מאד מרוכזים ומאוזניים, כבר מזמן לא פגשתי כאלו.

מהיקבים הבוגרים כמובן שקדמא עם השנין בלאן המדהים וקברנה מרלו המעודן היו פצצה, יקב צפרירים עם עדולם האדיר, יקב יפו שהסירה מרלו שלו 2011, היה מדהים והוא שומר על קו אחיד וטוב כבר שנים. וכמובן יקב עגור עם הרוסה שלטעמי הוא אחד מיינות הרוזה השווים בארץ והקסם 11 שהוא קסם של יין.

אני מאד מקווה שליקבים הקטנים תהיה תקומה וקול אדיר, הגיע הזמן שחלק מהיקבים הגדולים יפנו מקומם או לחילופין יקטינו את הסדרות הנחותות ויתנו מקום ליקבים קטנים וטובים, כי יש כאלה פה.


ry

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הבו לנו יין, יין

כרגיל בכל שנה ובדייקנות של שעון ישראלי, מתקיימת לה בסוף חודש ינואר תערוכת היין סומלייה, בעזרתו האדיבה של סטודיו בן עמי. כל שנה יש חדשים ...