יום שישי, 10 בפברואר 2017

לא פרובנס ולא טוסקנה, ארץ ישראל

שונאת שמשווים אזורים בארץ לאזורים בחו"ל, שם זה שם ופה זה פה, כל המקומות יפים הם.
אז אזור זכרון יעקוב, בקעת נילי, אזור אלונה, זה שלנו והוא לא דומה במאום לכלום, אבל יש שם מקומות נסתרים מן העין אבל מרחיבים את הלב וגם את הקיבה.

בימים אלו בהם מרבדים ירוקים מכסים את האזור שגם בקיץ הוא די ירוק, מתחילות פריחות של כלניות ושקדיות, רקפות ועיריות, זה הזמן לטייל באזור, מי ברגל ומי ברכב, מי באופניים ומי בטרקטורון (לשמור על הטבע בבקשה), להנות מהנוף, לשתות יין משובח ולאכול דברים טובים.
לבאים בימי שישי לגבעת עדה כדאי להיכנס לעץ השדה - http://www.ets-hasade.com/, שוק איכרים חברתי קטנטן ושווה מסתתר שם ואפשר למצוא שם מטעמים, ירקות אורגניים, פירות שונים, שמן זית ועוד עוד ועוד.
משם ניסע לאביאל וניכנס ליקב ארגוב, בתיאום מראש בלבד, נשתה משהו, יין טוב שנעשה לפי חוקי יין נטו, לא לשכוח לקנות כמה בקבוקים, בגבעת נילי זה מול זה ספונים להם יקב אלונה ויקב אייל (כשר), גם שם חובה לעשות עצירה, לשתות יינות, לקנות יינות הביתה ולהמשיך הלאה.

יקב תשבי - עצור! חובה עליכם לעצור שם, לאכול ארוחת בוקר, לזלול בשר מהמעשנה, לקנות לחמים ועוגות במאפיה, יין ושוקולד להעמיס על הרכב ולמצוא מקום לפיקניק מושלם.
אם בא לכם עוד בשר והרבה, בימי שישי בלבד מעדני איתן בבית חנניה מוציאים מעשנת ומעשנים כמעט כל מה שבא לכם, עופות ונקניקיות, בריסקט, אסדו, קורנדביף וכו וכו.....


אז איפה עושים פיקניק שווה?

פארק מי קדם באלונה, יער האלונים בגבעת עדה, גני הנדיב בזכרון, פארק אמת המים בכניסה לג'יסר אל זרקא, לא חסר מקומות מקסימים, רק בחיאת את הליכלוך קחו הביתה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יין בצעד תימני

את יקב A-G או יקב אפק בשמו הנוכחי הכרתי רק דרך הפייסבוק ובסומלייה האחרון יצא לי לטעום את יין הדגל שלו ונדלקתי, יין שבאמת יגרום לכם לצאת בצ...