יום שבת, 19 בינואר 2013

יקב מידבר, חלום בבקבוק

ענבים מהמידבר? ענבי יין מהמידבר? נשמע תמוה? ממש כן, אז זהו שלא, יש חיה כזאת, יש ענבים במידבר באזור מיצפה רמון בגובה רב ישנם שטחים של כרמים ליין ותשכחו מהטעמים שאתם זוכרים כי זה שונה בהחלט.
יקב במידבר היה פעם יקב אסיף, מקבל את כל  הענבים שלו מאותו אזור גידול מופלא, שחוטף שלג בחורף וחום יבש בקיץ ומוציא ענבים מעולים.
יקב המידבר מוציא 30000 בקבוק השנה הזאת, חלק בלבנים וחלק באדומים, כאשר הדגש הוא בלנד, לבן או אדום והאדום הוא בלנד בורדולזי עם טאץ' ישראלי מידברי.
יעקב אוריה היינן והבעלים מביא את היין לאיזון מושלם והיינות שלו הם ברי יישון.
שרדונה 2010 - הענבים ממצפה רמון, צבע זהוב, יין צלול, אף ופה דבשיים, למרות שנשתה לא קר כדבאי הוא היה מוצלח, 85 ש"ח ליין קייצי.
סמיון וסוביניון -  מושלם בפה מושלם באף שילוב מנצח לטעמי שנשתה גם יומיים אחרי שנפתח והיה עוצמתי בכל לגימה ולגימה, 110 ש"ח לבקבוק, קצת יקר אבל לאירוע חשוב הוא שווה
ויוניה -  הפתיע אותי, טעמים אחרים מהויוניה המוכר, מינרלי מאד, חד מאד, מרירות קלה בפה בגלל ההשריה עם הקליפות, צריך לשתות אותו קר מאד על מנת להתענג עליו, 100 ש"ח, והכי פחות לטעמי מכל החבריה הלבנה.

אדום דרומי -  2010, יין מהנגב מעוטף שדרות שכנראה הפצמרים עושים לו משהו טוב, בלנד של קב"ס וקברנה פרנק, שנה בחבית, היין סגור ועדיין לא מוכן לשתיה אבל מראה ניצוצות של גאונות שווה לשמור אותו לכמה שנים, כי הוא יהיה פיצוץ, 70 שח ולשכוח במקרר.
RED 55- 2008
בלנד בורדולזי עוד מימי יקב אסיף, רק אחרי שלוש שעות אפשר היה לשתות אותו, מאד עולם ישן של צרפת , טווח של ניחוחות שמזכירים קטיף תפוחים בצרפת, ריחות של פירות וטעמים מורכבים של עץ ופרי, שווה לשלם 100 שח ולשמור אותו עוד שנה לפחות.

עכשיו נגיע לגולת הכותרת: כתום 44 -  לבן כתום, בלנד של שנין בלאן, שרדונה ויוניה, שנבצרו מוקדם יחסית  והענבים תססו עם הקליפות כמו בתסיסה אדומה מה שנותן ליין צבע כתמתם עדין, אבל האף והפה? חגיגה של פירות, דבש, לימוניות ועשבי תיבול מזרח תיכוני, 125 שח והוא שלכם להרבה זמן.

גרנד פינאלה זה לא רק סיום הכתבה אלא יין קינוח של היקב קב"ס, סירה וזיפנדל שנשארו על הגפן ודקה לפני שהפכו לצימוקים, נבצרו ובעזרת אלכוהול ענבים ושהיה ממושכת  בחבית הוציאה יין קינוח מצויין, עשיר בריחות וטעמי צימוקים, לא מתוק בכלל למרות היותו 16.5% אלכוהול, תענוג חורפי לא מבוטל.

יקב מידבר מביא את המידבר שלנו ליין, מרגישים יפה את המינרליות של אדמת הלס המידברית, את חום השמש וקור השלג, טעמים של תיבלון עדין ברקע, העיקר שניתן לשמור אותם הרבה זמן.

ההלך, ברדתך אל המידבר, קח עימך יין מידבר!

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יין בצעד תימני

את יקב A-G או יקב אפק בשמו הנוכחי הכרתי רק דרך הפייסבוק ובסומלייה האחרון יצא לי לטעום את יין הדגל שלו ונדלקתי, יין שבאמת יגרום לכם לצאת בצ...