יום ראשון, 29 בדצמבר 2013

דקה לפני הסוף......

יום לפני זאתי שאין להזכיר את שמה עוזבת, אני מביאה פה משהו מעומק ליבי ולא אתנצל על דברי......
אני כבר הרבה שנים בתחום היין, יש לי רקע וידע  יותר מאשר לכמה מ"אושיות" היין פה, אבל אני לא גרה במרכז הסצינה, לא נדחפת, לא עושה קופיפייסט לקומוניקטים ומשתדלת לא לקבל מתנות חינם.
הבלוג שלי נועד להנאה, יינות שלא היו לי טעימים, בדרך כלל לא נכנסים לפה, או שנכנסים עם הערת אזהרה, כי לא בא לי לפגוע באף אחד.
חברי יודעים שיינות כרמל ורמת הגולן לא עושים לי את זה, אני מעדיפה את היקבים הקטנים שנותנים יחס לצרכני היין.
אני מעריכה מאד מאד את אלון גונן, טל גל כהן, ישראל פרקר ויאיר גת, ברמת הכתיבה והמקצועיות, הם גם לא מתבהמים כמו כתבי יין אחרים שחושבים שהם מבינים ביין, בתחום האלכוהול יש את ליבי שפרלינג הגדולה מכולם שכותבת עם הלב, אלו האנשים שעולם היין והאלכוהול זקוק להם, והשאר? יש להם הרבה מה ללמוד
אני לא מוזמנת לתחרויות וזה בסדר, אצלי יש הרבה זוכים, אני גם לא כלכך מעודדת יקבים קטנים להתמודד, כי לרוב זו תחרות לא הוגנת והמבין יבין.
בקרוב תערוכת הסומליה חוזרת, יהיה כיף לראות חברים ולטעום את מה שהם מייצרים, אולי לא כולם יהיו שם, כי חלק כבר לא איתנו, לחלק אחר זה יקר מידי, אבל יהיה שווה.

אני מאחלת לכם חברי לתחום 2014 מוצלחת יותר.....
והנה כמה מילים על זוכי הטרה ווינו 2013 ורק על כאלה שאני טעמתי הרבה לפני.....

הזוכה הגדול הוא מיטוס 2005 של יקב בן חיים: פטיט סירה עם מעט מרלו, 18 חודש בחביות, אכן אחד היינות המעולים שהשתמש בזן הזה והפיק ממנו מרגליות, היין פירותי ונעים, לא מורגש עץ, 8 שנים אחרי והיין עדיין לא בשיאו, מעניין יהיה לשתות אותו בעוד שנה מהיום, עד עכשיו הוא בהחלט שמר על אופיו הפירותי של הזן ולא איכזב, שאפו גדול.
קברנה גרנד רזרב 09 -  הוא טוב אבל לא מושלם, היה חסר לי משהו ביין
קברנה פרנק 2010 -  סורי, מישהו לא ידע לקרוא את הזן הזה.........

יקב 3 גפנים -  ויוניה  2012 -  כבר לפני שנתיים אמרתי ליוסי בן ברק שזה יין מנצח, הנה הוא הצליח בגדול, בין היחידים בארץ שאצלו הזן הזה לא נהרס עם תיקוני חומצה כאלה ואחרים, היין עשוי היטב, עם טעמים של חמאה ופרי שעושים חגיגה בפה ובלב, קיץ אמיתי מהגליל. חבל שהברברה קיבלה רק כסף.............

יקב אור גנוז -  גילוי נאות, הנמורה בעיני סידרה טובה יותר מאשר שמאי.....

יקב אמפורה -  זה שאני מכורה לסדרה הגבוהה שלו זה לא סוד, גם ללבנים, לרוזה, לבלאן דה בלאן,  היין שזכה, מרלו ברברה 08, זה שיחוק, למרות ש 06  בעיני מוצלח מאד, כל הכבוד

יקב שושנה -  בלנד 08, כל יין שהמוכשרת הזאת עושה הוא פצצה, היא לוקחת את הגדולים בהליכה.....שוב פוליטיקה ביין.

שוב, זו ההתרשמות שלי ושלי בלבד, יינות שלא טעמתי לא אכתוב עליהם, יינות שטעמתי בבציר שונה ולא נכנסו לתחרות, לא יכנסו פה לרשימה, אני שומרת על יושרה כל שהיא.


שתהיה 2014 מלאה בינות שווים! 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הבו לנו יין, יין

כרגיל בכל שנה ובדייקנות של שעון ישראלי, מתקיימת לה בסוף חודש ינואר תערוכת היין סומלייה, בעזרתו האדיבה של סטודיו בן עמי. כל שנה יש חדשים ...