יום שלישי, 21 באפריל 2015

ארון המשקאות של סבא

הרבה עבר ב 67 השנים האחרונות על ארון המשקאות של סבא, כולם זוכרים את יין העצמאות, יין הפטישים המצויין שהיה מרדים כל ילד ברגע שהיו פותחים את הבקבוק, לידו עמד הברנדי 777 או ברנדי מדיצינל ובעדות אחרות עלית הערק, או צויקה הום מייד, בוחא או וודקה קגלביץ, כרמל הוק או יין קונדיטון.
ואז השתדרגו והופיעו הליקרים בעיר.....ליקר שוקולד, או ליקר סברה שעדיין חי, צ'ארלס רובין עם ליקרים מתוקים וכרמל מזרחי עם מוטציות אלכוהוליות.
ושוב שידרוג,  אמרלד ריזלינג וקברנה וגראנש עם פרצוף של רוטשילד עצוב, ויסקי בלק אנד וויט, ושטוק 84
ואז שקט תעשייתי ל כמה שנים וארון המשקאותשל סבא עבר לאבא ושם היו רמי מרטן ושיבאס ואיזה יין קידוש וסלקטד של כרמל, או יין של תשבי וזהו
והיום? בארון של הילדים תמצאו יקבי בוטיק מהארץ, יינות צרפתיים, איטלקים או אוסטרלים, ויסקי מיושן 16 ו 18 שנה, אוזו או ערק ממזקקות בוטיק, גם כרמל מזרחי מיתג עצמו, תשבי הפך להיות מותג מוכר יותר עם יינות יחודיים ושוקולד ומסעדות מעולות, ברקן ורמת הגולן משתדלים להתחרות בשוק ויקב בינמינה עובר טלטלות ומנסה להישאר בפנים.

בפועל אחרי 67 שנות.....שוק היין בישראל עומד על 6.7 ליטר לנפש, עם 400יקבים בכל מיני גדלים, עם יינות שנמכרים 4 במאה, עם עשרות בקבוקים ממולאים ביינות מעולים  או כאלה שלא היית מכניס אותם הביתה, נפתחו יקבים עם אג'נדה חברתית, המחירים של היינות במסעדות קורעים את הכיס, הפלצנות הרימה ראש, יצאו כתבים שמכירים יין כמו את כף ידם וכאלו שלא מבדילים בין יין למיץ גרביים.

יש יבוא מכל מקום בו עושים יין, מחירים לכל כיס, רק היין הישראלי כמו עם ישראל חושב שהוא הנבחר......

אני אוהבת יין ישראלי ומעדיפה לתת כבוד למי שאוהב את היין שלו ולא מתפלש בסחי של הפלצנות!!

ולתפארת מדינת ישראל!!
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הבו לנו יין, יין

כרגיל בכל שנה ובדייקנות של שעון ישראלי, מתקיימת לה בסוף חודש ינואר תערוכת היין סומלייה, בעזרתו האדיבה של סטודיו בן עמי. כל שנה יש חדשים ...